Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:19
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Przysięga świętokrzyskich Terytorialsów

26 maja żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. cc. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego ps. ,,Nurt” złożyli przysięgę wojskową. Słowa roty przysięgi wypowiedziało ponad 90 żołnierzy. Uroczystość odbyła się na Kieleckim Placu Wolności.
Przysięga świętokrzyskich Terytorialsów
Przysięga świętokrzyskich Terytorialsów

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielę 26 maja 2024 roku o godzinie 11:00 na Kieleckim Placu Wolności złożyli przysięgę wojskową.

Z satysfakcją i dumą słowa roty przysięgi „Ja, żołnierz Wojska Polskiego, Przysięgam!!!” wypowiedziało ponad 90 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe w trybie stacjonarnym oraz weekendowym. Dodatkowo swoim młodszym kolegom w służbie towarzyszyło ponad 50 żołnierzy, którzy ukończyli ośmiodniowe szkolenie wyrównawcze. Uroczystość uświetniła Orkiestra Reprezentacyjna WOT z Radomia.

Wyszliście ze strefy komfortu, podjęliście wyzwanie i przezwyciężyliście swoje słabości, a to oznacza, że jesteście ludźmi świadomymi i odpowiedzialnymi. Jestem przekonany, że to pierwsze wasze szkolenie do którego sukcesu przyczynili się instruktorzy z naszej Brygady zapadnie na stałe w Waszej pamięci. Dziś również jest wyjątkowy dzień dla przysięgających MAM, w dniu waszego święta składam serdeczne życzenia - podkreślił płk Sławomir MACHNIEWICZ dowódca 10 ŚBOT.

Przysięga była również miejscem wyjątkowym dla kobiet, które dziś składały przysięgę. Z okazji Dnia Mamy Panie otrzymały kwiaty, a po uroczystości ich pociechy rzuciły się im na szyje.

Żołnierzem chciałam być od dziecka. W końcu się zdecydowałam i polecam każdemu. To jest zabawa, ale przede wszystkim można się nauczyć wielu nowych umiejętności, dużo się dowiedzieć i robić to, co się lubi – podkreśliła szer. Katarzyna z Sędziszowa.

Koleżanka mnie zmotywowała i namówiła. Jej się podoba, więc chciałam też spróbować i nie żałuję. Szkolenie było trudne, ale było warto – dodała szer. Sylwia z Chmielnika.

Dzisiejsza przysięga była drugą z pięciu zaplanowanych na ten rok. Kolejna odbędzie się 21 lipca finalizując projekt „Wakacje z WOT”. Jeśli chcesz zostać żołnierzem 10 ŚBOT skontaktuj się z rekrutrem już dziś. Kontakt znajdziesz na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wyszukiwarka na stronie pozwoli Ci na znalezienie numerów telefonów do żołnierzy, którzy udzielą odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące szkolenia w WOT.

Przygotuj wniosek o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej i złóż go w Wojskowym Centrum Rekrutacji (WCR) – w Kielcach, Busku – Zdroju i Sandomierzu. Im wcześniej złożysz potrzebne dokumenty, tym masz większe szanse na zapisanie się na wybrany przez Ciebie termin!

Źródło: 10 ŚBOT

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama