Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:16
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Ożywione Kielce - akcja "Budzenie Sienkiewki"

12 dni wspaniałej zabawy w iście królewskim stylu. Mowa o XVI edycji “Budzenia Sienkiewki”. Akcja rozpoczęła się 22 maja i będzie cieszyć mieszkańców widokami Wielkiej Brytanii do 2 czerwca. Duże ożywienie, tłumy spacerowiczów w centrum miasta i wiele atrakcji na ulicach. Można podziwiać ale i pysznie zjeść.

Na kieleckim ulicach znajdziemy 21 tapet z widokami Anglii, przy których już wielu mieszkańców chętnie robiło zdjęcia. Wzrok przykuwają czerwone flagi z hasłem “Budzenie Sienkiewki”, dzięki którym nie sposób przeoczyć miejsc z atrakcjami. O szczegółach mówił organizator wydarzenia Sebastian Michalski.

Wydarzenie na stałe wpisało się w kielecki kalendarz imprez. Organizatorzy - Sebastian Michalski wraz z żoną Mariolą podróżują po całym świecie i czerpią inspiracje na kolejne edycje i wywołanie zaskoczenia u Kielczan.

Już 29 maja ulicami Kielc wyruszy korowód Kieleckiego Teatru Tańca. Dodatkową atrakcją będzie odegranie przez artystów roli Romea i Julii Williama Shakespeare'a. Scenę zaprezentują na balkonie na rogu ulic - Sienkiewicza i Dużej. 1 czerwca Dom Kultury Zameczek poprowadzi warsztaty plastyczne “Czarodziejski Świat Harry'ego Pottera”, a od 31 maja do 2 czerwca Młodzieżowa Rada Miasta Kielce i Stowarzyszenie Staszicowskie, stworzą “Leśną Strefę” dla dzieci.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama