Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:26
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Lekarze rozmawiali o wyzwaniach stojących przed systemem ochrony zdrowia

W Kielcach odbył się pierwszy dzień VIII Ogólnopolskiej Konferencji pn. „Ewidencja świadczeń zdrowotnych podstawą bezpieczeństwa prawno-finansowego placówki medycznej”. Prawie 150 ekspertów z całego kraju spotkało się by dyskutować o wyzwaniach i bolączkach sytemu zdrowia zarówno w Kielcach jak i w innych miastach.

W hotelu Binkowski w Kielcach eksperci z dziedziny ochrony zdrowia z całej Polski dyskutowali o krajowej sieci onkologicznej i szpitalnej, jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwa pacjenta oraz jakie zmiany szykują się w organizacji systemu opieki zdrowotnej. Wydarzenie adresowane było do kadry zarządzającej  placówek medycznych.

„Ratowania życia i zdrowia nie da się przeliczać na pieniądze”- tak powiedział kiedyś podczas wywiadu profesor Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Kielecki szpital onkologiczny wraz z innymi szpitalami w Polsce boryka się z problemami finansowymi.

W trakcie konferencji dyrektorzy medyczni mają okazję by wymienić się doświadczeniem. To także dobre miejsce by przedyskutować planowe zmiany w systemie ochrony zdrowia.

Organizatorami konferencji byli: Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Collegium Medicum Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Oddział Świętokrzyski Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego oraz Polskie Towarzystwo Koderów Medycznych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama