Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:27
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: „Tradycja z Gór Wypływa”

Zapraszamy do obejrzenia poniedziałkowego wydania Wiadomości Świętokrzyskich:

12 dni wspaniałej zabawy w iście królewskim stylu. Mowa o XVI edycji “Budzenia Sienkiewki”. Akcja rozpoczęła się 22 maja i będzie cieszyć mieszkańców widokami Wielkiej Brytanii do 2 czerwca. Duże ożywienie, tłumy spacerowiczów w centrum miasta i wiele atrakcji na ulicach. Można podziwiać ale i pysznie zjeść.

W piątek 24 maja Agata Wojtyszek uroczyście otworzyła biuro poselskie w Skarżysku-Kamiennej. To odpowiedź na liczne sygnały od mieszkańców – mówiła podczas otwarcia. Biuro mieści się przy ulicy Kościuszki 38 na osiedlu Dolna Kamienna.

W Kielcach odbył się pierwszy dzień VIII Ogólnopolskiej Konferencji pn. „Ewidencja świadczeń zdrowotnych podstawą bezpieczeństwa prawno-finansowego placówki medycznej”. Prawie 150 ekspertów z całego kraju spotkało się by dyskutować o wyzwaniach i bolączkach sytemu zdrowia zarówno w Kielcach jak i w innych miastach.

Folklor i tradycje ludowe w województwie świętokrzyskim pielęgnowane są przez wielu twórców amatorów i profesjonalistów. 25 maja huczne 10. lecie obchodził Zespół Pieśni i Tańca Łopuszno, który niejednokrotnie występował podczas ważnych uroczystości i festiwali.

Za nami XVII Jarmark Świętokrzyski, który w ubiegłą niedzielę przyciągnął tłumy turystów na Święty Krzyż. U stóp klasztoru rozbrzmiała ludowa i góralska muzyka. Nie zabrakło także stoisk z regionalnymi przysmakami oraz rzemiosłem artystycznym. Tegorocznej edycji przyświecało hasło: „Tradycja z Gór Wypływa”.

“Just Sing It” to Wojewódzki Konkurs Piosenki Anglojęzycznej. II edycja festiwalu odbyła się w Młodzieżowym Domu Kultury w Kielcach, gdzie przesłuchano 54 solistów i 4 zespoły.

Urząd gminy w Działoszycach prowadzi projekt rewitalizacji miasta, który swój początek miał w 2023 roku. Aby poprawić fatalny stan centrum miasta wyremontowano park, odnowiono elewacje gminnych budynków, a obecnie planowana jest budowa parku nieopodal centrum miasta.

Zakończyły się prace przy budowie rodna w centrum Końskich. Nowa organizacja ruchu ma znacząco ułatwić przejazd przez miasto. Dzięki przebudowie wyremontowano także odcinki dróg wojewódzkich, które były w bardzo złym stanie technicznym.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama