Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

3 mln złotych z programu "Senior+" dla świętokrzyskich samorządów

Świętokrzyskie samorządy otrzymają blisko 3 mln złotych w ramach programu “Senior+”. Wojewoda Józef Bryk podpisał umowy z 40 placówkami, a dzięki dofinansowaniu powstaną także trzy nowe w Kielcach, Michałowie i Sandomierzu.

Program “Senior+” ma zapewnić aktywizację osób starszych i pomóc placówkom w zakupie wyposażenia i modernizacji pomieszczeń. Wojewoda świętokrzyski Józef Bryk, mówił jak ważna jest rola seniorów w społeczeństwie i nakreślał dużą potrzebę udzielania im wsparcia.

Dofinansowanie zależne jest przede wszystkim od liczby miejsc, jakimi dysponują placówki. 40 istniejących już podmiotów ma możliwość kontynuacji działań na rzecz seniorów i stworzenia im miejsc do realizowania działań. Samorządowcy komentowali, że zależy im na pokazaniu, że seniorzy są bardzo ważną grupą społeczną.

Największe dofinansowanie w ramach programu “Senior+” otrzymały gminy: Sandomierz, Kielce, Ożarów, Michałów i Starachowice. Dzięki powstaniu trzech nowych placówek w świętokrzyskiem będzie działać 69 takich jednostek.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama