Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

NECROEXPO - nietuzinkowe targi branży funeralnej

W piątek 7 czerwca rozpoczęło się nietuzinkowe wydarzenie na Targach Kielce. Mowa X Międzynarodowych Targach Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO. 
NECROEXPO - nietuzinkowe targi branży funeralnej
NECROEXPO - nietuzinkowe targi branży funeralnej

Podczas trzydniowego wydarzenia spotkało się ponad 120 wystawców z 5 krajów prezentujących innowacyjne rozwiązania z zakresu urn i trumien pogrzebowych, transportu, florystyki, czy odzieży i dodatków.  Jak wskazywali wystawcy dużym zainteresowaniem cieszy się biżuteria memorialna, która pozwala zatrzymać przy sobie cząstkę ukochanej osoby lub pupila.

NECROEXPO to także seminaria i prelekcje prowadzone przez specjalistów z branży funeralnej. Dyskutowano o nowych rozwiązaniach w obszarze opieki nad rodzinami zmarłych, przygotowywania ceremonii pogrzebowych. 

Największym zaskoczeniem i atrakcją było kopanie grobów na czas. W zawodach wystartowały trzy dwuosobowe drużyny z Polski, Węgier i Słowacji. Polskę zaprezentowało Centrum Pogrzebowe Aleksander Stąpór z Sandomierza. Drużyna zdobyła trzecie miejsce. 

W składzie jury znalazł się m.in. Krzysztof Wolicki, prezes Polskiego Związku Pogrzebowego. Oceniano czas wykopania grobu, zasypanie i estetykę dekoracji. Zawodnicy kopali dół o wymiarach 80cm szerokości, 2 m długości i 1,6m głębokości. 

Niedziela to ostatni dzień na udział w targach NECROEXPO w godzinach 10-15. Wstęp jest bezpłatny. 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama