Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 17 czerwca 2024 18:10
Reklama

Ogólnopolska akcja w Sielpi

W poniedziałek 10 czerwca nad zalewem w Sielpi oficjalnie zainaugurowano ósmą edycję akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.
  • Źródło: https://swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/69764,Kreci-mnie-bezpieczenstwo-nad-woda-start-osmej-edycji.html
Kliknij aby odtworzyć

To wspólna akcja służb na czele z policją, która ma za zadanie edukować i informować jak bezpiecznie spędzić nadchodzące wakacje, szczególnie nad wodą.

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" jest akcją profilaktyczno-informacyjną, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających na wodach i terenach przywodnych. Jak bezpiecznie zachować się w wodzie? Jak udzielić pomocy osobie tonącej? Dlaczego bezpieczeństwo jest tak ważne? Na te i wiele innych pytać odpowiadali funkcjonariusze. Działania związane z akcją skierowane są głównie do dzieci i młodzieży.

Odpowiednie modele współpracy i dbania o bezpieczeństwo opracowywane są także wspólnie z zarządcami obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmiotami prowadzącymi działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku. Każdy ma wpływ na edukację i profilaktykę, a to stanowi pierwszy krok do szeroko omawianego bezpieczeństwa.

Podczas spotkania policjanci propagowali właściwe zachowania na akwenach, zasady bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych. Nie zabrakło ciekawych zajęć. Policjanci z Wydziału Kadr i Szkolenia przygotowali pokaz taktyk i technik przeprowadzania interwencji, gdzie nie zabrakło dynamicznych i widowiskowych elementów. Policjanci zaprezentowali także tresurę psów policyjnych i ich możliwości. Zebrani mogli także obserwować pokaz ratownictwa wodnego, w którym uczestniczyli policyjni wodniacy, kontrterroryści i ratownicy WOPR. Ogłoszono również wyniki konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych z województwa. Laureaci poszczególnych kategorii zostali nagrodzeni. Łącznie nadesłano 156 prac.

Otwarte przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie całego kraju, aż do końca września.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama