Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Dni otwarte Technikum Leśnego w Zagnańsku

Po raz kolejny leśna placówka w Zagnańsku otworzyła swoje drzwi w Dniu Otwartym Technikum, aby zachęcić ósmoklasistów do wyboru właśnie tego wyjątkowego miejsca.
Kliknij aby odtworzyć

Jeśli kochasz przyrodę, dobrze czujesz się w tematyce środowiska, chcesz się rozwijać siebie i swoje zainteresowania, to miejsce jest dla Ciebie stworzone! Technikum posiada trenażer HDS oraz symulator Harwestera.

Monitoring lasów z wykorzystaniem dronów pomaga w procesie określania zasięgu szkód wywołanych klęskami żywiołowymi lub szkodnikami.

Technikum przygotowuje do pracy w lasach górskich i nizinnych. Uczniowie mogą liczyć na liczne kursy.

Szkoła posiada wieloletnie tradycje. Uczniowie mają możliwość dołączyć do różnych kół zainteresowań i dzięki nim zdobywać ogólnopolskie nagrody.

Szkoła jest otwarta i uczy szacunku do przyrody i drugiego człowieka. Strojem obowiązującym w Szkole jest mundur leśnika, ale na co dzień można ubierać koszulki z logo Technikum Leśnego.

Dzięki środkom pozyskanym z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uczniowie szkoły ale nie tylko mogą korzystać z Centrum Edukacji Leśnej i Ekologicznej. Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych to ważne miejsce na terenie technikum, które działa od wielu lat.

Maciek pokazał nam bezinwazyjną wspinaczkę po drzewach przy użyciu odpowiednich technik dostępu linowego. Arborystyka to nowa dziedzina, który pojawiła się w technikum.

Do wyboru właśnie tej placówki zachęcali wszyscy aktywni tego dnia nauczyciele oraz uczniowie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama