Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Leczmy z troską

Teva pragnie zainteresować konkursem, jaki od kilku lat odbywa się już w wielu krajach. To Humanizing Health - program skierowany do organizacji działających pro bono na rzecz chorych oraz skupiony na idei przywrócenia medycynie ludzkiego wymiaru. Właśnie teraz rozpoczęła się jego polska edycja pod nazwą „Leczmy z troską!”. Organizator konkursu - Teva Pharmaceuticals Polska - nagrodzi najlepsze projekty zgłoszone przez stowarzyszenia i fundacje propacjenckie.

Dzięki konkursowi Teva chce docenić działania, które mają na celu podniesienie komfortu w chorobie oraz nastroju pacjentów, zwłaszcza tych zmagających się z chorobami przewlekłymi. Nie zawsze opieka szpitalna i lekarska uwzględniają te aspekty. A przecież wiadomo, że uśmiech, dobre słowo, przyjazny gest mają moc terapeutyczną, obok samego leczenia.

Konkurs „Leczmy z troską!” ruszył 20 maja 2024 r. Do 15 września zainteresowane organizacje non profit mogą przesyłać relacje dotyczące swych ubiegłorocznych inicjatyw poprzez specjalny formularz dostępny na stronie www.teva.pl/leczmy-z-troska wraz ze szczegółowymi informacjami i regulaminem.

Konkurs potrwa do jesieni, gdy ogłoszonych zostanie pięcioro zwycięzców - twórców najbardziej innowacyjnych działań o szerokim zasięgu i dużej przydatności dla pacjentów oraz ich opiekunów. Laureaci otrzymają granty na dalszą działalność: nagroda główna to 40 tysięcy zł, a 4 nagrody finałowe wyniosą po 15 tysięcy zł. Zwieńczeniem projektu będzie uroczysta gala „Leczmy z troską!”.

Ambasadorami akcji są: Edyta Jungowska - aktorka, prof. Cezary Szczylik - onkolog, i Dorota Czekaj - prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, a prywatnie pacjentka.

Źródło informacji: Leczmy z troską


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama