Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:15
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Pracownicy marketu Auchan w Kielcach walczą o swoje

Jak donoszą lokalne media, obecnie Sklep Auchan w Galerii Korona w Kielcach jest w stanie likwidacji. Organizacje pracownicze informują, że w środę trwał tam strajk, w którym pracownicy wyprzedawali dostępny towar, aby zabezpieczyć swoje wynagrodzenia.
Pracownicy marketu Auchan w Kielcach walczą o swoje

Źródło: Fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Radio Kielce informuje, że franczyzobiorca sklepu miał ogłosić upadłość, a 11 czerwca wszyscy pracownicy podpisali rozwiązanie umowy z winy pracodawcy. 

Inny portal informacyjny zamieścił wpis, że Auchan zamierza nadal prowadzić sklep w kieleckiej galerii Korona, jednak już z innym franczyzobiorcą. Istnieje jednak problem, bo półki sklepowe w tym markecie już świeciły pustkami.

W mediach pojawiły się wpisy, komentarze i porady dla ewentualnych klientów. W jednym z portali informacyjnych czytamy:

Odradzamy jednak zakupy. Mogą stanowić przestępstwo paserstwa. Zajęcie towaru nie jest prawnie dozwolone. Pracownicy sklepu mogą wystąpić do Państwowej Inspekcji Pracy, skorzystać z mechanizmu tzw. odwróconej dyscyplinarki lub wystąpić na drogę sądową. Takim postępowaniem sami łamią oni prawo, które w tej sytuacji jest po ich stronie. Podpisali przecież rozwiązania swoich umów z winy pracodawcy.”

Sieć  Auchan skomentowała sprawę:
 

Jako franczyzodawca nie ma również podstaw prawnych do prowadzenia rozmów z pracownikami sklepu w sprawie ich warunków zatrudnienia i zaległych wynagrodzeń".

Biuro prasowe marketu  dodało: 

Rozważamy możliwość zatrudnienia części pracowników z zamykanego sklepu w innych lokalizacjach Auchan - w ramach dostępnych wakatów. Nie wykluczamy też możliwości włączenia supermarketu w Galerii Korona Kielce do naszej sieci jako sklepu własnego Auchan".

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama