Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Kolejna odsłona „Seniorali” w Busku – Zdroju

Dziś po raz kolejny w buskim parku zdrojowym odbył się festyn pn. „Senioralia”. Przedsięwzięcie adresowane jest do seniorów. Jest to wydarzenie o zasięgu wojewódzkim, które organizowane jest od kilku lat w ramach promocji Rządowego Programu Wieloletniego „Senior+”.
  • Źródło: https://swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/69878,Kolejna-odslona-Seniorali-w-Busku-Zdroju.html

W wydarzeniu udział wzięli także świętokrzyscy policjanci, którzy przygotowali stoisko profilaktyczne. Każdy mógł dowiedzieć się, gdzie znaleźć Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz zapoznać się z metodami działania różnego rodzaju oszustów.

Dzisiejszy festyn otworzył Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Michał Skotnicki oraz Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko – Zdrój Pan Piotr Kaczocha. Po części oficjalnej „Seniorali”, buskim parkiem zdrojowym zawładnęli seniorzy z całego województwa świętokrzyskiego. Zachęcani przez prowadzących imprezę, bawili się w rytm muzyki. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przygotowali stoisko profilaktyczne. Mundurowi rozmawiali z seniorami o szeroko pojętym bezpieczeństwie. Przestrzegali przed oszustami działającymi pod różnymi legendami. Zainteresowanym przekazywali ulotki profilaktyczne. Na stoisku można było usłyszeć, gdzie znaleźć stronę internetową z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz jak dodać zgłoszenie. Funkcjonariusze tłumaczyli, że w ten wygodny sposób kontaktowania się z Policją każdy ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania.
Uczestnicy festynu chętnie odwiedzali stoisko świętokrzyskich policjantów i zadawali pytania na interesujące ich tematy.
Opr. TP
Źródło: KPP w Busku – Zdroju

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama