Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wspólne działania funkcjonariuszy Policji i SOK na obszarach kolejowych

Dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Końskich wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei połączyli siły, kontrolując obszary kolejowe i sprawdzając bezpieczeństwo w rejonach torowisk. To kolejne takie działania prewencyjne, mające na celu poprawę właśnie bezpieczeństwa osób podróżujących pociągami.
  • Źródło: https://konskie.policja.gov.pl/tkn/dzialania-policji/aktualnosci/69885,Wspolne-dzialania-funkcjonariuszy-Policji-i-SOK-na-obszarach-kolejowych.html

W czwartek (13.06.24 r.) na terenie gminy Końskie dzielnicowy pełnił wspólną służbę z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei. Mundurowi patrolowali tereny dworców i sprawdzali bezpieczeństwo podróżujących w pociągach.

Głównym założeniem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa tych osób. Wśród zadań do realizacji przez funkcjonariuszy było ograniczanie przechodzenia przez tory kolejowe w miejscach zabronionych, spożywanie alkoholu lub narkotyków przez osoby mające wpływ na bezpieczeństwo transportu, czy prowadzenie działań niezgodnych z prawem, płynności ruchu na torach oraz działań zagrażających infrastrukturze kolejowej. Działania dotyczyły również przestrzegania prawa podczas przechodzenia pieszych przez przejazdy kolejowe, rowerzystów lub kierowców pojazdów i maszynistów pociągów.

Funkcjonariusze obserwowali przejazdy kolejowe pod kątem prawidłowego zachowania kierujących korzystających z tych przejazdów, na których najczęściej dochodzi do ignorowania przepisów, a także sprawdzali skupy złomu pod kątem sprzedaży elementów pochodzących z kradzieży infrastruktury kolejowej.

Wspólne patrole różnych służb nie należą do rzadkości. Mają one służyć wymianie doświadczeń i wzajemnym wsparciu podczas ewentualnych interwencji. Taka wymiana spostrzeżeń stanowi później bogatą bazę informacji i wyjściową do planowania kolejnych wspólnych akcji służb mundurowych.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama