Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:54
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wyłoniono laureatów projektu - "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

W Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej ogłoszono wyniki projektu “Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024”. Udział w XII edycji zadeklarowało 108 szkół - 94 podstawowe i 14 ponadpodstawowe.
Wyłoniono laureatów projektu - "Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"
"Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze"

Autor: Anna Bębenek

Projekt prowadzony przez marzec i czerwiec 2024 roku, obejmował spotkania z przedstawicielami Departamentu IT - Urzędu Marszałkowskiego, policjantami w szkołach, gdzie omawiano temat cyberprzemocy, cyberprzestępczości, a także webinaria, które przygotowała firma Allegro. Spotkania z funkcjonariuszami policji upowszechniały u młodych ludzi zasady bezpiecznego korzystania z zasobów Internetu. Rozmawiano na temat płatności internetowych i kradzieży tożsamości. 

W Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej ogłoszono wyniki konkursu w kategoriach szkół podstawowych - klasy I-III, IV-VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych

W najmłodszej kategorii uczniowie przygotowali prace plastyczne - “Komputery są bezpieczne - do nauki użyteczne”. Do oceny wpłynęło 158 prac. 

III miejsce w kategorii I otrzymała Melike Dursun ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej, opiekun: Małgorzata Raińska.

II miejsce zdobyła Hanna Grzeszczuk ze Szkoły Podstawowej w Miedzierzy, opiekun: Izabela Basiak.

I miejsce przypadło Mai Jędrzejewicz ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku-Kamiennej, opiekun: Sylwia Rudzińska.

W kategorii II dla klas IV-VIII uczniowie przygotowali prezentację na temat “Internet jest na całym świecie - a świat cały w Internecie”. Uczestnicy nadesłali 145 prac.

III miejsce w kat. II - Jakub Kołomański ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Skorzeszycach, opiekun: Joanna Białek.

II miejsce w kat. II - Michał Jaśkowski ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tokarni, opiekun: Aneta Moskwa.

I miejsce w kat. II - Konstancja Urban ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Chmielniku, opiekun: Monika Gajek.

Kategoria III dla szkół ponadpodstawowych to wykonanie spotu reklamowego na temat “Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Nadesłano 21 takich prac.

III miejsce w kat. III - Mateusz Wójcik z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Kielcach, opiekun: Lidia Michałowicz.

II miejsce w kat. III - Filip Maciejczyk z Zespołu Szkół nr 3 im. Stanisława Staszica we Włoszczowie, opiekun: Agnieszka Łęcka

I miejsce w kat. III - Marcin Golonka z Zespołu Szkół nr 2 im. gen. Stefana Roweckiego “Grota” w Jędrzejowie, opiekun: Agnieszka Chabior. 

Łączna pula nagród dla laureatów wyniosła 26 457, 30 złotych. Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali hulajnogi elektryczne, drugich - tablety graficzne. Wyróżnienia nagrodzono aparatami natychmiastowymi a opiekunowie otrzymali myszki bezprzewodowe. 

 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama