Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Plan przygotowań Industrii do nowego sezonu

29 lipca piłkarze ręczni Industrii Kielce rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Wicemistrzowie Polski wezmą udział w dwóch turniejach w hiszpańskim Santander i niemieckim Melsungen.
  • Źródło: https://www.pap.pl/
Plan przygotowań Industrii do nowego sezonu

Źródło: https://kielcehandball.pl/pl/14136/Plan-przygotowan-do-sezonu-20242025

Podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa przygotowania rozpoczną 29 lipca, ale już teraz wiadomo, że na pierwszym treningu nie będzie wszystkich zawodników. Trzy dni wcześniej rozpoczynają się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Niemal pewniakami do wyjazdu do Francji są Francuzi Dylan Nahi i Benoit Kounkoud, Hiszpanie Alex Dujshebaev, jego brat Daniel i Jorge Macheda oraz niemiecki bramkarz Andreas Wolff. Szansę jeszcze mają na to chorwacki bramkarz Sandro Mestric i kolejny z Francuzów Theo Monar.

Przez pierwsze dwa tygodnie kieleccy szczypiorniści trenować będą na klubowych obiektach, pracując głównie nad siłą i wytrzymałością. 11 sierpnia wicemistrzowie Polski rozpoczną tygodniowy obóz w Santander. W Hiszpanii Industria zagra w turnieju, ale przeciwnicy zespołu z Kielc nie są jeszcze znani.

Przed drugim turniejem, który zaplanowany jest w Melsungen (23-25 sierpnia), do drużyny dołączą już zawodnicy, którzy uczestniczyć będą w igrzyskach olimpijskich. W Niemczech rywalami kielczan w półfinale turnieju będą gospodarze, piaty zespół ostatniego sezonu Bundesligi, którego zawodnikiem jest bramkarz Adam Morawski. W drugim półfinale SC Magdeburg zmierzy się z węgierskim OTP Bank Pick Szeged.

Na następny weekend (31 sierpnia – 1 września) zaplanowano inaugurację ekstraklasy. 7 września Industria w meczu o Superpuchar Polski zmierzy się w Łodzi z Orlen Wisłą Płock.

Po zakończeniu ostatniego sezonu z zespołem pożegnali się Paweł Paczkowski, Szymon Wiaderny i Nicolas Tournat. Nowymi zawodnikami drużyny zostali 36-letni hiszpański prawy rozgrywający Jorge Maqueda i 22-letni francuski kołowy Theo Monar. 

Autor: Janusz Majewski (PAP)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama