Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:46
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Zmiana organizacji ruchu na węźle S7/DK78 Jędrzejów Północ

W poniedziałek, 17 czerwca rozpoczyna się remont wiaduktu węzła Jędrzejów Północ komunikującego drogę ekspresową S7 z północną obwodnicą Jędrzejowa w ciągu drogi krajowej nr 78. W związku z wyłączeniem z ruchu jezdni na obiekcie, a w ślad za tym jednej z łącznic węzła, wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu.
  • Źródło: https://www.gov.pl/web/gddkia-kielce/zmiana-organizacji-ruchu-na-wezle-s7dk78-jedrzejow-polnoc

Remont obejmuje m.in. wymianę izolacji i nawierzchni na wiadukcie oraz przeprowadzenie zabiegów naprawczo-konserwacyjnych w obrębie konstrukcji nośnej i gzymsów. Prace prowadzone będą zarówno na obiekcie, jak i pod nim. Podczas robót, dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników dróg wprowadzane będą zmiany organizacji ruchu.

W związku z pracami remontowymi w poniedziałek 17 czerwca w godzinach przedpołudniowych planowane jest całkowite wyłączenie z ruchu jezdni na obiekcie i zamknięcie dwukierunkowej łącznicy węzła S7/DK78 Jędrzejów Północ dla relacji Zawiercie – Kielce i Kraków – Zawiercie na okres ok. miesiąca. Ruch skierowany zostanie na oznakowane objazdy odcinkami drogi ekspresowej S7 między węzłami Mnichów i Jędrzejów Południe. Otwarte pozostaną łącznice węzła Jędrzejów Północ w relacjach Kielce – Zawiercie i Zawiercie – Kraków, którymi poprowadzone będą objazdy.

Kierowcy podróżujący DK78 od Zawiercia w kierunku Kielc i Warszawy na węźle Jędrzejów Północ będą zjeżdżać łącznicą na S7 w kierunku Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Południe zawracać w stronę Kielc. Podróżujący od Krakowa w kierunku Zawiercia będą dojeżdżać drogą ekspresową S7 do węzła Mnichów, zawracać na tym węźle w stronę Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Północ zjeżdżać z S7 łącznicą do DK78 w kierunku Zawiercia. Bezkolizyjne i płynne zawracanie umożliwią ronda w obrębie węzłów Mnichów i Jędrzejów Południe.

Kompleksowy remont wiaduktu planowany jest do połowy października, ale udostępnienie jezdni na obiekcie i otwarcie łącznicy planowane jest w drugiej połowie lipca. Podczas kolejnych etapów robót przewidziane są krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu polegające na zwężeniach m.in. jezdni pod obiektem. Koszt robót to ok. 1,3 mln zł.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama