Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:21
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Kreatywność na UJK nie zna granic - Wydział Humanistyczny w Minecrafcie

Forma promocji uczelni wyższych często opiera się na organizacji dni otwartych ale nie tym razem. Uniwersytet Jana Kochanowskiego postanowił iść o krok dalej i stworzyć nietypową i bardzo kreatywną akcję promocyjną. Studenci wraz z opiekunem stworzyli Wydział Humanistyczny w Minecrafcie.
Kliknij aby odtworzyć

Minecraft to komputerowa gra survivalowa, pozwalająca na stworzenie wygenerowanego i bardzo realistycznego świata. W 2023 roku była to najlepiej sprzedająca się gra na świecie, kiedy to odnotowano zakup 300 mln egzemplarzy. Doktor Przemysław Ciszek, pomysłodawca projektu budowy Wydziału Humanistycznego w grze, połączył naukę z zabawą i wraz ze studentami podszedł bardzo ambitnie do tematu stworzenia wirtualnego wydziału.

Realistycznie odwzorowane szczegóły i ciekawy wirtualny spacer to zdaniem pracowników Uniwersytetu ciekawa zachęta do zapoznania się z uczelnią i zdecydowania się na rozpoczęcie nauki w jej murach.

Projekt doktora Przemysława Ciszka i studentów Uniwersytetu to przykład ciężkiej pracy i dużego zaangażowania. Kielecka uczelnia stawia na kreatywne podejście do zadań i zapewnienie rozwoju młodym ludziom na starcie ich kariery zawodowej. 
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama