Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:13
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Za nami IV piknik gastronomiczny w Muzeum im. Orła Białego

Za nami czwarta edycja pikniku gastronomicznego pod jakże wszystko mówiącym tytułem „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu”. Na placu Muzeum im. Orła Białego zagościły Koła Gospodyń Wiejskich, rekonstruktorzy, ale przede wszystkim dobra atmosfera i zabawa.
Kliknij aby odtworzyć

Tegoroczny Piknik Gastronomiczny przyciągnął setki turystów na plac Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W niedzielę 16 czerwca w godzinach od 11 do 18 można było spróbować wielu potraw i zaopatrzyć się w swojskie wyroby. Była to już czwarta edycja wydarzenia pod nazwą „Co jedli nasi przodkowie 200 lat temu”. 

Jak tradycja każe na plac przy ul. Słonecznej zjechali producenci miodów, serów, domowych wypieków mięs i wędlin,  a na deser ciast oraz regionalnych napitków. Prym wiodły koła gospodyń wiejskich.

Nie zabrakło tradycyjnych rozrywek jakie placówka oferuje dla najmłodszych turystów. Każdy mógł spróbować swoich sił na strzelnicy ASG. Na placu pojawiła się też bramka piłkarska, tego dnia nieprzypadkowo w barwach pomarańczy. Swoich fanów miały też wyroby rękodzieła artystycznego. Wielkie zainteresowanie wzbudziły prezentacje Stowarzyszenia Artylerii Dawnej „Arsenał” z Warszawy, które zaprezentowało artyleryjskie sceny z Powstania Kościuszkowskiego.

Choć piknik gastronomiczny i militaria to połączenie, które na pierwszy rzut oka może wydawać się niewspółgrające, w ciekawy sposób rozszerza propozycję kulturalną w powiecie, zaznaczała Iwona Jeziorska zastępca Prezydenta Miasta.

Tego dnia nikt nie opuścił placu głodny, choć apetyt na repetę się wyostrzył to przyjdzie nam cierpliwie czekać na nią kolejny rok.
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama