Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:20
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach zagrali w poczekalni kieleckiego "UFO"

W poczekalni dworca autobusowego, pasażerowie nie tylko załatwiali kwestie związane z podróżą ale byli także uczestnikami niecodziennego wydarzenia. Na piętrze słynnego kieleckiego “UFO” uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach zaprezentowali kompozycje Jana Sebastiana Bacha i innych znanych twórców muzyki klasycznej.
Kliknij aby odtworzyć

Happening na poczekalni dworca autobusowego był doskonałą okazją do chwili oddechu i posłuchania kompozycji wybitnych muzyków klasycznych. Wydarzenie w niestandardowy sposób promowało nadchodzące Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc.

W happeningu wzięło udział kilkadziesiąt osób, które z nieskrywaną radością i uwagą przysłuchiwały się występom młodych muzyków. Choć miejsce nietuzinkowe, jak na koncerty muzyki klasycznej, artyści świetnie poradzili sobie z tremą i skradli serca publiczności.

Świętokrzyskie Dni Muzyki Dawnej im. Wincentego z Kielc - Mid Europe Early Music Festival rozpoczną się 15 sierpnia i potrwają do 30 października 2024 roku. Przed rozpoczęciem festiwalu organizatorzy zapraszają 6 i 7 lipca na koncerty promujące do Kościoła Opactwa Cystersów w Wąchocku i Kościoła  pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. Więcej informacji na stronie - earlymusicfestival.pl

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama