Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:21
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Strażacy pomogli uwięzionym kajakarzom

W miejscowości Stawy podczas spływu kajakowego na rzece Nida, mężczyzna został uwięziony w kajaku.
  • Źródło: PSP Jędrzejów
Strażacy pomogli uwięzionym kajakarzom
Strażacy pomogli uwięzionym kajakarzom

Źródło: PSP Jędrzejów

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, iż w miejscowości Stawy podczas spływu kajakowego na rzece Nida, mężczyzna został uwięziony w kajaku i nie może się z niego wydostać. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży i przeprowadzonym rozpoznaniu stwierdzono, iż  w wodzie przy moście znajduje się 6 osób. Jeden z mężczyzn miał uwięzioną nogę pomiędzy kajakami znajdującymi się pod wodą.  

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy ubrani w skafandry oraz kamizelki ratunkowe niezwłocznie weszli do wody i bezpiecznie ewakuowali pięć osób na brzeg rzeki. Następnie przy użyciu technik linowych rozdzielili kajaki uwalniając nogę mężczyzny. Wszystkie osoby wyciągnięte z wody przekazano zespołowi ratownictwa medycznego, który nie stwierdził konieczności hospitalizacji u żadnego z kajakarzy.

Dzięki szybkiej, sprawnej ale również bardzo wyczerpującej akcji strażacy nie dopuścili do najmniejszego uszczerbku na zdrowiu uczestników spływu.

W działaniach udział brało 5 zastępów (17 strażaków) Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama