Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:41
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Nowy radny, ciężka sytuacja finansowa samorządu oraz wotum zaufania i absolutorium dla Prezydenta

W czwartek w Urzędzie Miasta odbyła się kolejna sesja Rady Skarżyska-Kamiennej. Prezydent Arkadiusz Bogucki otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Został uzupełniony także skład Rady Miasta.
Kliknij aby odtworzyć

20 czerwca odbyła się III sesja Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. To najważniejsza sesja w roku, podczas której radni udzielają Prezydentowi wotum zaufania oraz absolutorium. Na początku jednak uzupełniono skład rajców. Michał Lasota objął mandat radnego po Konradzie Wikarjuszu, który został mianowany na zastępcę Prezydenta miasta. 

Następnie przystąpiono do przedstawienia raportu o stanie gminy, sprawozdania finansowego i z wykonanego budżetu. Dane odnosiły się do 2023 roku, a więc jeszcze do poprzedniej kadencji. I choć po nich nastąpiło głosowanie za udzieleniem Prezydentowi Arkadiuszowi Boguckiemu wotum zaufania i absolutorium, to de facto oceniana była praca poprzedniego Prezydenta, Konrada Kröniga. Dlatego za przyznaniem wotum zaufania było 15 radnych przy 6 wstrzymujących się. To klub PiS, prawie w całości, nie udzielił poparcia. Przy glosowaniu nad absolutorium jednak nie było takiego podziału. 21 radnych zagłosowało za.

– Dziękuję. Będę się starał wypełnić ten mandat zaufania w 100 procentach – mówił po udzieleniu absolutorium Prezydent Arkadiusz Bogucki.

Dyskusja nad stanem finansowym gminy potwierdziła nie najlepszą kondycje samorządu. Według Krajowego Banku Gospodarczego, Skarżysko nie ma zdolności kredytowych.

Podczas dyskusji nad stanem finansowym gminy padła deklaracja o wszczęciu audytu, który miałby znaleźć sposób na jeszcze większe oszczędności. Miałby to być niezależny audyt, równoległy do tego obiecanego w czasie kampanii wyborczej.

W trakcie sesji podjętych zostało kilkanaście uchwał, wśród nich również ta dotycząca emisji obligacji. Obligacje – na łączną kwotę 13 300 000 zł – mają być przeznaczone przede wszystkim na realizację zaplanowanych inwestycji.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama