Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:41
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: wydanie z dnia 22 czerwca 2024

Zapraszamy do obejrzenia przeglądy najważniejszych informacji z mijającego tygodnia.
Kliknij aby odtworzyć

Za nami 32. Plebiscyt Publiczności o Dziką Różę sezonu 2023/2024. Poznaliśmy najlepszych aktorów, aktorki oraz najlepszy spektakl w tym sezonie. Gwiazdą wieczoru była Natalia Przybysz.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej środowisko Nowej Lewicy zaprezentowało swoje zdanie na temat rządowego programu Kredyt O proc. Nie brakuje osób, które przekonują, że program tylko podbije ceny nieruchomości.

W czwartek 20 czerwca w Urzędzie Miasta odbyła się kolejna sesja Rady Skarżyska-Kamiennej. Prezydent Arkadiusz Bogucki otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium. Został uzupełniony także skład Rady Miasta.

Również w Końskich w czwartek 20 czerwca odbyła się sesja Rady Miasta i Gminy. Rajcowie oceniali sprawozdanie z 2023 roku udzielając przy tym Burmistrzowi wotum zaufania i absolutorium.

Obchody święta uczelni w Uniwersytecie Jana Kochanowskiego uświetnił Minister Nauki Dariusz Wieczorek. Minister wręczył stypendia i odznaczenia. Wysłuchał  krótkiego koncertu w wykonaniu studentów Instytutu Muzyki, spotkał się ze studentami i rektorami uczelni publicznych i niepublicznych regionu oraz z wojewodą i marszałkiem.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Busku-Zdroju miało miejsce spotkanie świętokrzyskiego kuratora oświaty wraz z dyrekcją szkół zawodowych, na temat przyszłości edukacji włączającej w kontekście niżu demograficznego.

Naprzód Jędrzejów awansował do IV Ligi Świętokrzyskiej. Dla podopiecznych Pawła Wijasa to ogromny sukces, choć awans był bezdyskusyjny, a wyniki budzą duże uznanie. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama