Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 20:37
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Witraż pełen dobrych słów w jednej z kieleckich szkół

"Lubię siebie", "Kocham życie", "Słuchaj swego serca" to hasła, które tworzą witraż przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół im. Juliusza Verne'a w Kielcach. Witraż ozdobił jedną z przeszklonych ścian szkoły.
Witraż pełen dobrych słów w jednej z kieleckich szkół

Źródło: http://verne-kielce.pl

W naszym trzecim witrażu kolorowe, pozytywne słowa posłużyły jako narzędzie do wyrysowania wspierającej narracji. Pozytywne słowa mają moc, dzięki, której czujemy się spokojniejsi, bardziej pewni siebie i wytrwali w swoich postanowieniach. Słowa motywują do działania i zachęcają do przemyśleń

 - mówi Magdalena Jamka-Galea, która uczy w Zespole Szkół im. Juliusza Verne'a plastyki.

W sumie w szkole powstało trzy witraże. Ich przygotowanie było zwieńczeniem lekcji plastycznych. W tworzenie witraży zaangażowani byli wszyscy uczniowie. Zależy nam na tym, żeby każdy z uczniów widział swój udział. Taka wspólna praca daje poczucie wspólnoty, integruje uczniów a to jest bardzo ważne

 – mówi dr Agnieszka Zaremba, dyrektor Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a.

Inspiracją dla pozostałych witraży były prace szwajcarsko-niemieckiego malarza Paula Klee. Ucząc się o różnych artystach, stylach, technikach uczniowie Zespołu Szkół imienia Juliusza Verne'a osobiście sprawdzają, jak wygląda praca artysty.

W Zespole Szkół imienia Juliusza Verne'a uczy się ponad 400 uczniów. Począwszy od przedszkola, poprzez szkołę podstawową na liceum ogólnokształcącym skończywszy.
 

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama