Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:07
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Muzeum zaprasza na darmowy seans letni

Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zaprasza na nocny seans filmowy. W tym roku na placu przy ulicy Słonecznej zostanie zaprezentowany film „Bokser” z 1967 roku. Seans poprzedzi pokaz pięściarzy z klubu Rushh Kielce, których poprowadzi trzykrotny mistrz Polski Daniel Adamiec.
Kliknij aby odtworzyć

Jak co roku Muzeum im. Orła Białego zaprasza wszystkich na letni seans filmowy. To już w najbliższy piątek 12 lipca. Początek o godzinie 20.

Film w luźny sposób nawiązuje do kariery złotego medalisty z Tokio (1964) Mariana Kasprzyka, który nie tylko dwukrotnie stawał na olimpijskim podium, ale za swe młodzieńcze wybryki spędził nieco czasu w więzieniu. Taki też jest główny bohater filmu Juliana Dziedziny, który jak Kasprzyk w Tokio łamie palec podczas finałowej walki, ale ją wygrywa. Tryumf Polaka poprzedzają dwa inne zwycięskie finały biało-czerwonych. Zgodnie z historyczną prawdą, w ciągu 45 minut, w tokijskiej hali trzykrotnie rozbrzmiewa „Mazurek Dąbrowskiego” - opowiada dyrektor placówki, Grzegorz Bień.

Dobór filmu nie jest przypadkowy. Ten rok został ogłoszony przez Sejm rokiem Polskich Olimpijczyków. Półtoragodzinny film poprzedzi pokaz przygotowany przez kielecki klub Rushh z trzykrotnym mistrzem Polski Danielem Adamcem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama