Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:37
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Kolejna nagroda dla spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” reż. Mateusza Pakuły

Znamy laureatki i laureatów Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego. Nagrodę główną przyznano kieleckiemu zespołowi twórców i aktorów spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" w reżyserii Mateusza Pakuły. Spektakl Teatru Łaźnia Nowa powstał w koprodukcji z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.
Kliknij aby odtworzyć

„Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję” to opowieść o procesie umierania bliskiej osoby, ale też historia bezradności i wściekłości na instytucje państwa, służbę zdrowia i Kościół, które zadają chorym dodatkowe cierpienia.

Przyznawana od trzynastu lat Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego to forma wyróżnienia najbardziej wartościowych i najciekawszych osiągnięć na krakowskich scenach teatralnych, instytucjonalnych i nieinstytucjonalnych. Przyznaje ją prezydent Krakowa na wniosek kapituły.

Spektakl będzie można jeszcze obejrzeć w tymczasowej siedzibie Teatru.

Laureaci tegorocznej edycji Nagrody Teatralnej im Stanisława Wyspiańskiego, przyznawanej przez Miasto Kraków, odbiorą wyróżnienia podczas uroczystej gali planowanej na jesień.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama