Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 20:48
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wpadło trzech, a ilu było?

Od wczesnych godzin porannych jędrzejowscy policjanci prowadzili działania trzeźwy poranek.
  • Źródło: KPP Jędrzejów
Wpadło trzech, a ilu było?
Od wczesnych godzin porannych jędrzejowscy policjanci prowadzili działania trzeźwy poranek.

W sumie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili 707 badań stanu trzeźwości, w trakcie których ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj jędrzejowscy policjanci zorganizowali działania trzeźwy poranek, które ukierunkowane były na kontrolę stanu trzeźwości kierujących na terenie powiatu. Niestety w wciąż odnotowujemy przypadki osób, które wsiadają za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu. Nieodpowiedzialne, bo tak należy nazwać postępowanie nietrzeźwych kierujących. Za tego typu przestępstwo grozi surowa kara, a nietrzeźwy jest przede wszystkim zagrożeniem nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla samego siebie. W prowadzonych działaniach wzięło udział 8 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego jędrzejowskiej komendy, którzy w sumie wykonali 707 badań stanu trzeźwości, w trakcie których ujawniono 3 nietrzeźwych kierujących.

Wczoraj o godzinie 6:14 w miejscowości Chomentów w gminie Sobków policjanci skontrolowali kierującego pojazdem marki Iveco, za kierownicą którego siedział 53-letni mieszkaniec tej samej gminy. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny otrzymując wynik 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. 53-latkowi zatrzymano prawo jazdy.  O godzinie 6:38 w miejscowości Wodzisław mundurowi zwrócili uwagę na kierującego motorowerem, którego technika jazdy wskazywała, że może być nietrzeźwy. Policjanci sprawdzili trzeźwość 42-letniego mieszkańca gminy Wodzisław. Wynik przeprowadzonego badania wskazał ponad 2,4 promila alkoholu w jego  organizmie.

Po godzinie 7:30 dyżurny jędrzejowskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia nietrzeźwości kierującego. Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci, którzy w miejscowości Skroniów, za kierownicą forda zastali 34-letniego obywatela Estonii. Okazało się, że mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo niezbitym dowodem w sprawie będzie zabezpieczony monitoring, który uwiecznił jazdę 34-latka po drodze publicznej. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a 34-latek trafił do policyjnej celi. Wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego losie zadecyduje już w trybie przyspieszonym Sąd Rejonowy w Jędrzejowie.    

Pamiętaj. Alkohol zawsze wpływa negatywnie na organizm człowieka. Nawet jego niewielka dawka, powodują u kierującego ograniczenie pola widzenia, zdecydowanie wydłużają czas reakcji i zdolności koncentracji. Piłeś – nie jedź!


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama