Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:47
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

"Dary Lasu" z najlepszą potrawą w powiecie kieleckim

Region świętokrzyski słynie z pysznych potraw, pachnącymi lasem, polami i owocami corocznych plonów. Na Małej Targowicy w Bodzentynie ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich serwowało potrawy, które poddawano ocenie jury. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano dla Koła „Dary Lasu” z Belna. Panie przygotowały wyśmienite pierogi ze śliwką wędzoną.
Kliknij aby odtworzyć

Konkurs Na Najsmaczniejszą Potrawę Powiatu Kieleckiego uwidocznił bogactwo i różnorodność tradycyjnych potraw regionu świętokrzyskiego. Każde Koło Gospodyń Wiejskich zaprezentowało unikalne dania, często bazujące na lokalnych składnikach i recepturach.

Wśród uczestników wydarzenia byli m.in. burmistrz Bodzentyna Dominik Dudek i przedstawiciele lokalnych władz. Ich obecność podkreśliła wagę wydarzenia i wsparcie dla inicjatyw mających na celu rozwój lokalnej społeczności i promocję tradycji.

W gronie jurorów konkursowych znalazł się m.in. starosta powiatu kieleckiego Tomasz Pleban oraz szef kuchni w Hotelu Qubus w Kielcach - Seweryn Frąk. Byli pod wrażeniem bogactwa smaków i unikalnych kombinacji składników, które odzwierciedlały lokalne tradycje kulinarno-kulturowe.

Panie biorące udział w konkursie na najsmaczniejszą potrawę w Bodzentynie nie tylko wykazały się wysokimi umiejętnościami kulinarnymi, ale także zadbały o estetykę prezentacji swoich dań. Każda potrawa została pieczołowicie przygotowana i pięknie udekorowana.

Jury przyznało zwycięstwo dla Koła Gospodyń Wiejskich "Dary Lasu", które zaprezentowało potrawę niezwykle wybitną i wyróżniającą się na tle innych uczestników. Ich danie, pierogi ze śliwką wędzoną, zaskoczyły smakiem a także kreatywnym podejściem do tradycyjnej receptury.

Na imprezie pojawili się także przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, przybliżając aktualną ofertę zatrudnienia.

Wydarzenie spotkało się z dużym zadowoleniem władz samorządowych, jak i mieszkańców. Uczestnicy chętnie kosztowali potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, zachwycać się bogactwem ich smaku.  


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama