Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:00
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie: Już za rok matura

Maturę zdało ponad 84,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sami zdający mogli poznać swoje wyniki już wcześniej. Zostały one opublikowane w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika. Jak poszło jednemu z kieleckich Techników? Szczegóły w materiale Patrycji Gruszczyńskiej.
Kliknij aby odtworzyć

Znamy laureatki i laureatów Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego. Nagrodę główną przyznano kieleckiemu zespołowi twórców i aktorów spektaklu „Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałuję" w reżyserii Mateusza Pakuły. Spektakl Teatru Łaźnia Nowa powstał w koprodukcji z Teatrem im. Stefana Żeromskiego w Kielcach.

"Wakacje z Wojskiem Obrony Terytorialnej” to inicjatywa, która ma na celu promowanie służby wojskowej oraz umożliwienie młodym ludziom spędzenia wakacji w nietypowy sposób, zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia. W Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, rozpoczęło się 16-dniowe szkolenie 70 ochotników.

Region świętokrzyski słynie z pysznych potraw, pachnących lasem, polami i owocami corocznych plonów. Na Małej Targowicy w Bodzentynie ponad 30 Kół Gospodyń Wiejskich serwowało potrawy, które poddawano ocenie jury. Ostatecznie pierwsze miejsce przyznano dla Koła „Dary Lasu” z Belna. Panie przygotowały wyśmienite pierogi ze śliwką wędzoną. Nikt nie wyszedł ze spotkania głodny. 
Dobiegają końca prace na osiedlu Jana Pawła II w Końskich. Gmina buduje tam chodniki w celu poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Koszt inwestycji to 800 tysięcy złotych, na którą magistrat pozyskał dofinansowanie.

W Bazie Leśnej Oskoła w Skarżysku-Kamiennej miało miejsce niezwykłe spotkanie. Fundacja Ludzie z Natury zorganizowała jedno z cyklu spotkań Lato z Ludźmi z Natury. Były warsztaty, spacer po lesie, gra terenowa i taplanie w błocie, a to jeszcze nie wszystko.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama