Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:34
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Wyniki Matury 2024. Jak poszło zdającym w technikach?

Maturę zdało 84,1 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna. Sami zdający mogli poznać swoje wyniki egzaminów maturalnych już wcześniej. Zostały one opublikowane w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika. Jak poszło jednemu z kieleckich Technikum?
Kliknij aby odtworzyć

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. To już 20. edycja matury, z czego po raz drugi przeprowadzona w nowej formule. Formuła 2023 była egzaminem dla absolwentów 4-letnich liceów ogólnokształcących oraz 5-letnich techników i szkół branżowych II stopnia. Do matury w Zespole Szkół Ekonomicznych przy ulicy Langiewicza w Kielcach przystąpiło 101 uczniów.

Wyniki różniły się między absolwentami liceów i techników. Lepsze rezultaty uzyskali licealiści (88,6% zdanych egzaminów). W technikach maturę zdało 78,1% zdających, a prawo do poprawki ma 14,5 proc. Wyniki Elizy ją satysfakcjonują. 

Niestety maturalny maraton nie dla wszystkich skończył się z uśmiechem na twarzy, nadal to nie koniec świata ponieważ są drugie terminy. 

Maturzyści, którzy chcą przystąpić do egzaminów poprawkowych mają czas do 16 lipca na złożenie specjalnego oświadczenia. Pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego, uwzględniające również wyniki zdających w terminie dodatkowym oraz w terminie poprawkowym będą udostępnione 10 września.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama