Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 22:38
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Zarzut usiłowania zabójstwa i areszt dla kobiety, która celowo spowodowała wypadek drogowy

Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Kielcach wobec 64-latki podejrzanej o usiłowanie zabójstwa czterech osób. Kobieta miała celowo doprowadzić do wypadku na jednej z dróg w gminie Chęciny.
  • Źródło: PAP
Zarzut usiłowania zabójstwa i areszt dla kobiety, która celowo spowodowała wypadek drogowy
To nie był wypadek?

Jak przekazała w środę mł. asp. Małgorzata Perkowska-Kiepas z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach policjanci wykonują czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Kielce – Zachód.

Zgłoszenie o wypadku w Tokarni (pow. kielecki) wpłynęło do służb w niedzielę rano. Jak wynikało z pierwszych ustaleń policjantów, doszło tam do czołowego zderzenia peugeota, którym kierowała trzeźwa 64-latka oraz citroena, za którego kierownicą siedział 77-latek. Mężczyzna w chwili zdarzenia podróżował z trzema kobietami w wieku 70, 75 i 80 lat.

Funkcjonariuszka zaznaczyła, że po zebraniu i analizie materiału dowodowego i przesłuchaniu świadków, a także samych uczestników zdarzenia okazało się, że do wypadku nie doszło przypadkowo. 64-latka celowo zjechała na przeciwległy pas ruchu, aby doprowadzić do zderzenia pojazdów.

„Kobieta przyznała się do tego czynu. Pobudki, jakie nią kierowały, są przedmiotem śledztwa. W sprawie powołani zostali zarówno biegły z zakresu badania wypadków drogowych, jak i psychiatrii” – przekazała PAP mł. aps. Perkowska-Kiepas.

W skutego wypadku do szpitala przewieziono pięć osób: kierującą z peugeota oraz kierowcę i trzy pasażerki citroena.

64-latka usłyszała we wtorek zarzut usiłowania zabójstwa, a kielecki sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niej tymczasowego aresztu. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama