Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:30
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

"Jedźmy w Polskę" - nowy cykl Fundacji Wczoraj dla Jutra

Fundacja Wczoraj dla Jutra realizuje wiele inicjatyw mających na celu przybliżyć mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej ich lokalną historie. Teraz wychodzi z najnowszą propozycją dla mieszkańców regionu. Cykl wydarzeń pod nazwą "Jedźmy w Polskę" ruszy już w najbliższy weekend.

Fundacja Wczoraj dla Jutra realizuje cykl spacerów historycznych pod nazwą "Chodźmy w miasto", gdzie uczestnicy poznają tajemnice Skarżyska-Kamiennej. Na swoim koncie ma również wiele inicjatyw mających na celu upamiętnienie historii miejscowości. To przede wszystkim debaty, warsztaty czy inicjatywy uchwałodawcze. Teraz rusza z nowym cyklem wydarzeń: "Jedźmy w Polskę". Będą to wycieczki historyczny w ciekawe i czasem nieodkryte jeszcze miejsca.

Pierwszy wyjazd skupiać się będzie wokół dziedzictwa wąchockich cystersów. Uczestnicy odwiedzą Wąchock, Starachowice, Mirzec, Wierzbice i Skarżysko Kościelne, poznając: historię zakonu, walkę o wpływy i historię wielkich inwestycji. To fascynująca i wciąż widoczna niemal 800 letnia historia, która mocno wpłynęła na rozwój regionu.

W planach mamy kolejne wycieczki. Postaramy się zabrać mieszkańców w ciekawe miejsca pokazując jak historia potrafi do dziś oddziaływać na miejsca naszego zamieszkania. W planach mamy propozycje tras po regionie Świętokrzyskim ale nie tylko. Mamy nadzieję, że ta propozycja spotka się z podobną (do spacerów historycznych) akceptacją i przyciągnie wielu zainteresowanych - mówi Prezes Fundacji, Marcin Janakowski.

Wciąż można zapisać się na najbliższą wycieczkę, a ta już w ten weekend. Start o godzinie 10 w sobotę i niedzielę spod Miejskiego Centrum Kultury. Koszt wycieczki to 100zł od osoby. W cenie oprócz transportu przewidziane są wejściówki do miejsc pamięci, przewodnicy, ubezpiecznie oraz zimne napoje. Zapisy oraz wszelkie dodatkowe informacje uzyskacie Państwo mailowo, pisząc na adres: [email protected] 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama