Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:33
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Podsumowano rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Zakończyła się rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Skarżysko-Kamienna do zabawy przystąpiło po raz piąty. We wtorek 9 lipca podsumowano tegoroczne zmagania i wyróżniono najlepszych uczestników.
Kliknij aby odtworzyć

To była szósta edycja zabawy, której celem jest przejechanie jak największej liczby kilometrów. Skarżysko-Kamienna do rywalizacji przystąpiło po raz piąty kończąc zabawę na 15 miejscu w ogólnopolskim  rankingu miast. Udało się pobić rekord, bo tym razem wykręcono 111 tysięcy kilometrów.

Rywalizacja polegała na jeżdżeniu na rowerze z aplikacją Aktywne Miasta i "kręcenie" kilometrów dla wybranego miasta. Uczestnicy kręcili kilometry indywidualnie. Ale były też organizowane wspólne przejazdy. Na inaugurację tegorocznej rywalizacji odbyła się nocna jazda ulicami Skarżyska-Kamiennej. W ramach rywalizacji organizowane były wycieczki rowerowe na Skałki Niekłańskie, na Lubiankę oraz wspólne przejazdy min. nocna inauguracja rywalizacji RSP, Skarżyski Rajd Rowerowy, Suchedniowski Rajd Rowerowy. Na zakończanie zabawy odbyła się akcja "Kręcimy wokół Rejowa". 

- W tym roku chcieliśmy przejechać wspólnie 100 tysięcy kilometrów, zrobiliśmy to z nawiązką, wynik końcowy to 111 tysięcy kilometrów, pobiliśmy nasz rekord, który do tej pory wynosił 99 tysięcy kilometrów. To był bardzo aktywny miesiąc, dzięki rywalizacji oderwaliśmy się na chwilę od komputerów, by aktywnie spędzić czas wolny i zadbać o nasze zdrowie. Rywalizacja była na drugim planie – zaznacza Zbigniew Biber, koordynator lokalny RSP.

We wtorek 9 lipca na hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji podsumowano tegoroczne zmagania. Wręczono nagrody i wyróżnienia dla najlepszych zawodników oraz instytucji, które wsparły wydarzenie. W kategorii mężczyzn najwięcej kilometrów przejechał Rafał Oleś (3.552 km.), drugie miejsce zajął Paweł Nowak (3.333 km.), trzecie zaś Włodzimierz Lepiarz (2.701 km.). Najlepszą kobietą (po raz piąty z rzędu) okazała się Renata Bastrzyk (2.201 km.), drugie miejsce zajęła Karolina Lisowska (1.612 km.), a trzecie Czesława Czerwiak (1.539 km.).

Lokalnym koordynatorem było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. Zabawę wsparli Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama