Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 21:23
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Gmina unieważniła dwa przetargi. Co dalej z przebudową wiejskiej świetlicy w Modliszewicach?

Gmina Końskie unieważnia dwa przetargi. Powodem są znacząco przekraczające budżet złożone oferty. Mowa o uporządkowaniu sieci wodno-kanalizacyjnej i przebudowie wiejskiej świetlicy w Modliszewicach. Na oba zadania Gmina pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Polski Ład.
Kliknij aby odtworzyć

4 miliony złotych – tyle pozyskała Gmina Końskie na uporządkowanie sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie miasta. Najniższa oferta złożona w przetargu opiewa na kwotę ponad 6 milionów złotych.

Musieliśmy unieważnić te dwa przetargi, ponieważ kwoty które wpłynęły od potencjalnych wykonawców o wiele przekraczały zakładany kosztorys. Wystąpiliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest dysponentem dotacji o przedłużenie terminów na wykorzystanie środków zewnętrznych. W przypadku projektu wodno-ściekowego mamy taką zgodę i rusza drugi przetarg – mówi Krzysztof Obratański, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie.

Gorzej prezentuje się sytuacja z przebudową świetlicy wiejskiej w Modliszewicach. Tam Gmina pozyskała milion złotych również z Polskiego Ładu. Została wystosowana prośba o przedłużenie ważności promesy do Banku Gospodarstwa Krajowego. Tu na razie odpowiedzi nie ma. Jeśli termin zostanie przedłużony przez BGK Gmina jest gotowa do ogłoszenia drugiego przetargu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama