Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 lipca 2024 20:45
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Warsztaty z ważnym, edukacyjnym przesłaniem czyli "Wakacje z musicalem" w KCK-u

Od poniedziałku do niedzieli w Kieleckim Centrum Kultury trwają wakacje z musicalem. Są to warsztaty dla dzieci i młodzieży, które w tym roku noszą hasło: Kolumbowie wszech czasów. Przedstawienie powstało z okazji 80 rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.
Kliknij aby odtworzyć

W czasie II wojny światowej tworzyło wielu pisarzy, artystów. Dzięki istnieniu tajnych drukarni możliwe stało się przekazanie ówczesnym i kolejnym pokoleniom dorobku piśmienniczego. 

W czasie okupacji wyrosło prężne i płodne twórczo pokolenie Kolumbów czyli grupy młodych literatów, którzy urodzili się w dwudziestoleciu międzywojennym i debiutowali albo pod koniec tego okresu, albo na początku wojny. 

Wśród nich do najbardziej znanych należą z pewnością Krzysztof Kamil Baczyński, Tadeusz Gajcy czy Tadeusz Borowski. W musicalu „Kolumbowie Wszech czasów” będziemy mogli obcować z historiami wspomnianych już artystów ale także takich twórców jak: Kornel Makuszyński, Jan Brzechwa, Seweryn Kruszyński czy Mieczysław Fogg.

Warsztaty musicalowe prowadzone w Kieleckim Centrum Kultury i cieszą się ogromnym powodzeniem. Dzieci przyjeżdżają tu z całego regionu.

Instruktorzy prowadzą zajęcia: w studiu nagrań, są ćwiczenia teatralne, choreograficzne czy z emisji głosu.

Przygotowany musical zostanie zaprezentowane  31 lipca w Kielcach na Skwerze Harcerskim im. Szarych Szeregów i 1 sierpnia w Warszawie.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama