Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 09:21
Reklama
Reklama
Zakończył się nabór wniosków

Duże zainteresowanie mieszkaniami w ramach SIM SMS

Duże zainteresowanie niskoczynszowymi mieszkaniami komunalnymi w Końskich. Ilość zgłoszonych wniosków przekroczyła dostępne miejsca. Teraz komisja sprawdzi i oceni dokumenty. Burmistrz uspokaja, ci którzy nie zdobędą przydziału w pierwszym naborze, mogą liczyć na wpisanie na listę rezerwową.
Kliknij aby odtworzyć

Aż 155 wniosków wpłynęło w naborze na mieszkania komunalne SIM SMS. To niemal dwukrotnie więcej niż dostępnych mieszkań. Przy ulicy Armii Krajowej w Końskich powstają 3 bloki, w których znajdzie się w sumie 80 lokali. 48 z nich zarezerwowano dla rodzin z dziećmi, 3 dla seniorów. Pozostałe lokale zostaną przydzielone w ramach ogólnej puli.

Spośród tych przeznaczonych dla seniorów, mamy 6 wniosków. Dla rodzin z przynajmniej jednym dzieckiem do 18 roku życia mamy 78 wniosków, natomiast 72 wnioski pozostałe, przy czym w tej liczbie mieszczą się 45 wniosków złożone przez jednoosobowe gospodarstwa domowe - wylicza Krzysztof Obratański, Burmistrz Końskich.

Teraz komisja oceni złożone wnioski. Te z największą liczbą przyznanych punktów mogą liczyć na przydział. W punktacji będzie brane pod uwagę wiele kryteriów, między innymi zarobkowe.

Zobacz także:

Gmina, w związku z dużym zainteresowaniem, nie wyklucza budowy kolejnego bloku.

Od początku koncepcja zakłada rozbudowę tego osiedla. Myślę, że te osoby, które spełniają wszystkie warunki, ale z ilością punktów się nie zmieszczą, mogą liczyć na to, że będą na liście rezerwowej przy kolejnym naborze - dodaje Obratański.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa Świętokrzyskie Małopolskie Śląskie, to spółka skarbu państwa zawiązana w 2021 roku, w ramach której w gminach z trzech województw mają powstać tanie mieszkania komunalne. Są to między innymi: Jędrzejów, Małogoszcz, Stąporków, Sędziszów, Staszów, Klucze i Zawiercie oraz Końskie.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama