Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 grudnia 2025 04:21
Reklama
Reklama
Panel dyskusyjny i prelekcje w MCK

Konferencja w ramach kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”

W Skarżysku dyskutowano o przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Konferencja skupiła środowiska na co dzień pracujące z dziećmi. Wydarzenie zorganizowało Centrum Usług Społecznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.
Kliknij aby odtworzyć

W poniedziałek 17 listopada w Patio Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej przeprowadzono konferencję pod nazwą: „Dziecko krzywdzone - interdyscyplinarna odpowiedź na przemoc”. Organizatorem wydarzenia było Centrum Usług Społecznych, które po raz drugi włączyło się w ogólnopolską kampanię „Dzieciństwo bez przemocy”.

Przeciwdziałanie przemocy domowej, a zwłaszcza przeciw dzieciom jest jednym z największych wyzwań jakie stoi przed służbami społecznymi. Ważne jest też podnoszenie świadomości mieszkańców lokalnej społeczności na temat jak ważny jest to problem - oceniał Michał Kocia, dyrektor CUS.

Konferencja skupiła przede wszystkim przedstawicieli zawodów na co dzień pracujących z dziećmi oraz przedstawicieli służb mundurowych. Miała na celu wymianę doświadczeń w zmieniających się sposobach pomocy osobom doświadczającej przemocy.

Zobacz także:

Wydarzenie podzielone było na dwie części. W pierwszej odbył się panel wystąpień zaproszonych gości. W drugiej części, można było uczestniczyć w rozmowach indywidualnych, aby pogłębić problematyczne zagadnienia.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama