Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 18 grudnia 2025 19:35
Reklama
Reklama

Wiadomości Świętokrzyskie (wydanie z dn. 18.12.2025)

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego wydania Wiadomości Świętokrzyskich.
Kliknij aby odtworzyć

Blisko 130 milionów złotych zostanie przeznaczonych na rozwój telemedycyny, robotyki oraz rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji, które mają wspomóc lekarzy w diagnostyce i leczeniu w świętokrzyskich placówkach medycznych.

Trwają pracę przy budowie zbiornika na biogaz na terenie oczyszczalni ścieków w Skarżysku-Kamiennej. W dobie drogich rachunków za prąd, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji stawia na samowystarczalność. Inwestycja ma uchronić odbiorców przed drastycznymi podwyżkami opłat.

Druga w tym roku konferencja z cyklu ABC Dyrektora Szkoły-Placówki odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim. Tym razem tematami przewodnimi było „Zagrożenie cyfrowe na świecie” oraz „Ocena pracy nauczyciela po zmianach”. Wojewódzki „okrąglak” pękał w szwach. Zainteresowanie tematyką było ogromne.

Spotkanie wigilijne PFC Czarnovii Futsal Team Kielce odbyło się w piątek, 12 grudnia, w hotelu Leśna Promenada w Piekoszowie. W kameralnej, świątecznej atmosferze przy jednym stole zasiedli zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz osoby związane z klubem.

Droga wewnętrzna przy Szkole Podstawowej nr 1 w Końskich została odnowiona. Choć odcinek jest naprawdę krótki, bo mierzy jedynie 69 metrów, jego remont był bardzo wyczekiwany przez rodziców którzy na co dzień korzystają z niej jako pętli dojazdowej.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama