Alerty IMGW byłe znane od piątku, a mimo to służby odpowiedzialne za utrzymanie dróg i chodników w stolicy regiony świętokrzyskiego zawiodły. Kielczanie obudzili się pod grubą powłoką świeżego śniegu. Zarówno ulice jak i chodniki były zasypane, a ruch samochodowy utrudniony. Z naszą kamerą wybraliśmy się na kieleckie ulice i chodniki po porannym szczycie o godzinie 9, a mimo to staliśmy w korkach, brodziliśmy w śniegu na chodnikach.
Drogi dojazdowe do Kielc, jak i obwodnice były w dobrym stanie. Problemy zaczynały się po wjeździe do Miasta. Już wjazd w Warszawską okazał się sporym utrudnieniem, a korek przywitał nas od rogatek Kielc.
Ulica Witosa była zakorkowana, a stan drogi wzbudzał wiele do życzenia. Nie inaczej było także w Centrum. Na szczęście kierowcy wykazywali się dużą ostrożnością, a i gesty uprzejme nie były rzadkością.
Trudne warunki atmosferyczne będą się utrzymać jeszcze przez wiele godzin. Pamiętajmy o tym i podróżujmy bezpiecznie z dużą dozą ograniczonego zaufania do służb odpowiedzialnych za stan dróg w Kielcach.










Napisz komentarz
Komentarze