Trwa Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy. Z tej okazji w Szpitali MSWiA w Kielcach odbyło się spotkanie, w którym wiele mówiono o profilaktyce badań, a także o szczepieniach HPV HR.
W Komendzie Wojewódzkiej PSP w Kielcach odbyło się przekazanie 24 nowych dronów dla wszystkich jednostek ratowniczo-gaśniczych Państwowej Straży Pożarnej.Drony będą pomagały w akcjach ratunkowych. Będą także specjalistyczne szkolenia dla strażaków.
To był rok, w którym kryminalni nie mogli narzekać na brak pracy, ale też taki, który przyniósł wyraźne efekty ich codziennej służby. Funkcjonariusze prowadzili działania wobec różnych form przestępczości, a ich efekty znalazły odzwierciedlenie w rocznych podsumowaniach.
We wtorek, 20 stycznia, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Jędrzejów otrzymały nowoczesny sprzęt ratowniczy o łącznej wartości ponad 1,7 miliona złotych. Wyposażenie ma na celu zwiększenie skuteczności działań strażaków w sytuacjach kryzysowych, takich jak klęski żywiołowe czy inne zagrożenia dla mieszkańców gminy.
W województwie świętokrzyskim trwają ferie. Z tej okazji Urząd Miasta i Gminy w Radoszycach zaprosił najmłodszych mieszkańców gminy na wspólną zabawę do miejskiej hali sportowej. We wtorek na odwiedzających czekało całe miasteczko zabawy, w środę zaś dla trochę starszych zorganizowano turniej darta.










Napisz komentarz
Komentarze