Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Wciąż trwają zapisy

Po raz piąty pobiegną „Wilczym Tropem”

Ostatnie dni zapisów na bieg „Wilczym Tropem”, który po raz piąty odbędzie się w Michniowie. Mauzoleum zaprasza wszystkich 1 marca na polanę leśników, gdzie oprócz rywalizacji sportowych, czekać będą dodatkowe atrakcje.
Kliknij aby odtworzyć

W najbliższą niedzielę 1 marca w Michniowie odbędzie się po raz piąty bieg „Wilczym Tropem”, pamięci żołnierzy wyklętych. Organizatorem jest Muzeum Wsi Kieleckiej. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Ranty Janik, Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Na uczestników czekają dwie trasy biegu.

Tym większym 12 tysięcy metrów, czyli 12 kilometrów, to jest jeden z większych biegów, które organizujemy. I na tym krótszym 1963 metry. Myślę, że ten bieg pozwoli przypomnieć to, co najważniejsze, czyli tych żołnierzy niezłomnych, którzy nie złożyli broni w 1945 roku, walczyli o wolność, która przyszła dużo, dużo później. Ostatnim żołnierzem wyklętym był właśnie Lalek. W 1963 roku zginął i to jest ten dystans, który proponujemy również dla biegaczy. - mówi Jarosław Karyś, zastępca dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej

Zobacz także:

Oprócz tego, dostępna będzie wystawa na temat Żołnierzy Wyklętych, ekspozycja broni strzeleckiej, konkurs strzelecki asg. Dla najlepszych biegaczy przygotowane zostały atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników czekają pakiety startowe w dwóch opcjach. Będzie także ciepły poczęstunek przy wspólnym ognisku. Wciąż trwają zapisy.

Wpisowe to jest koszt pakietu, czyli 35 lub 60 zł, w zależności od tego, jaki ten pakiet ostatecznie będzie. Jeżeli chodzi o zapisy, zapisujemy się przez Internet. Tych zapisanych osób jest już sporo, w tym głównym biegu to około 75 osób. Mamy w tej chwili, którzy zadeklarowali tutaj bytność i przebiegnięcie tego trudnego, trudnej trasy, bo to jest 12 kilometrów i około 50 kilku osób, które już w tej chwili zapisane jest do tego krótszego biegu. Liczymy na to, że w najbliższe dni tych chętnych do przebiegnięcia tych naszych tras będzie dużo więcej. Do samego biegu będzie się można zapisać również w dniu, w którym będzie się bieg odbywał. - dodaje Jarosław Karyś, zastępca dyrektora Muzeum Wsi Kieleckiej

Wydarzenie rozpocznie się na polanie leśników o godzinie 10. Pierwszy bieg ruszy o godzinie 12.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama