Dwujęzyczność coraz częściej staje się standardem w nowoczesnych szkołach i przedszkolach. Kongres będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz poznania sprawdzonych metod pracy, w tym podejścia CLIL, czyli zintegrowanego kształcenia przedmiotowo-językowego. Podczas dwudniowego spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać wystąpień specjalistów, wziąć udział w dyskusjach oraz poznać konkretne rozwiązania, które można wdrożyć w placówkach edukacyjnych.
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma charakter praktyczny - jego celem jest nie tylko rozmowa o dwujęzyczności, ale także pokazanie narzędzi i metod, które mogą wspierać rozwój kompetencji językowych uczniów już od najmłodszych lat.
VI Świętokrzyski Kongres Dwujęzyczności odbędzie się w Centrum Edukacyjnym w Wólce Milanowskiej (Milanowska Wólka 18a, gmina Nowa Słupia). Szczegółowe informacje dotyczące udziału można uzyskać telefonicznie pod numerami 41 317 70 64 lub 41 350 52 67, a także mailowo: [email protected].











Napisz komentarz
Komentarze