Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 17 maja 2026 16:48
Reklama
Reklama

Można było zostać szpiegiem w Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej

Noc Muzeów 2026 ponownie przyciągnęła mieszkańców do Muzeum im. Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej. W sobotni wieczór 16 maja na odwiedzających czekało wiele atrakcji przygotowanych zarówno dla młodszych, jak i starszych uczestników wydarzenia.

Jedną z największych atrakcji była specjalna gra, w której uczestnicy mogli wcielić się w rolę szpiega i przejść wyjątkowe szkolenie z kartą zadań. Nie zabrakło także praktycznych zajęć z alfabetu Morse’a oraz pokazów grup rekonstrukcyjnych, w tym dioram przygotowanych przez 29. Falke-Divizion przy Stugu IV.

Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład dyrektor muzeum dr Anny Myślińskiej poświęcony historii poszukiwań zapomnianych obrazów Stanisława Batowskiego - „Obrona Lwowa” oraz „Obrońcom Płocka”. Przez cały wieczór zwiedzający mogli także bezpłatnie oglądać wszystkie wystawy dostępne w muzeum. Tegoroczna edycja Nocy Muzeów należała do udanych. Uczestnicy, aż to późnych godzin nocnych korzystali z atrakcji.

 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama