Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 czerwca 2026 19:54
Reklama
Reklama

Podsumowano ważny projekt dla edukacji i rynku pracy realizowany przez WUP

Jak zachęcić młodych ludzi do nauki zawodu, a dorosłych do podnoszenia kwalifikacji? Między innymi temu służył projekt realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. W czwartek podsumowano jego trzyletnią realizację i nagrodzono firmy promujące dobre praktyki w miejscu pracy.
Kliknij aby odtworzyć

Przez trzy lata Wojewódzki Urząd Pracy współpracował z pracodawcami, szkołami, uczelniami i różnymi instytucjami, by sprawdzić, jakich pracowników potrzebują firmy i jakie umiejętności będą przydatne w przyszłości. Duży nacisk położono również na promowanie kształcenia zawodowego oraz zachęcanie mieszkańców do podnoszenia kwalifikacji i zdobywania nowych umiejętności przez całe życie. Projekt był finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy.

Jednym z najważniejszych punktów programu było wręczenie nagród w konkursie „Równość & Różnorodność – świętokrzyscy pracodawcy zmieniają reguły gry”. Konkurs miał na celu wyróżnienie przedsiębiorstw, które promują równe szanse, integrację oraz tworzą przyjazne i odpowiedzialne społecznie miejsca pracy. 

Nagrody przyznano w trzech kategoriach. Tytuł „Pracodawcy łamiącego stereotypy” otrzymała firma Holcim Polska S.A. W kategorii „Pracodawca przyjazny rodzinie” zwyciężyła firma ZYCHOWICZ Sp. z o.o. Sp.k., natomiast tytuł „Lidera Wrażliwości” trafił do G.M.B.T. Magnus S.A.

Projekt został już zakończony, jednak część jego działań będzie kontynuowana. Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach nadal będzie realizował zadania związane z promocją szkolnictwa zawodowego. Liderem tych działań jest Departament Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. W ramach tego etapu realizowane są dwa duże wydarzenia: „Vibe na Świętokrzyskie” oraz „Fach w ręku i to się opłaca”. 

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama