To już czwarta edycja Konkursu Tańca Ekstremalne Rytmy organizowanego przez Jędrzejowskie Stowarzyszenie Taneczne EKS-tremum i po raz kolejny we współpracy z Centrum Kultury w Jędrzejowie. Niezmiennie konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem przewodnim “Taniec. Pasja. Emocje. Pokaż swój rytm!”. Więc jędrzejowska młodzież pokazała.
W ramach konkursu dzieci i młodzież mogli zaprezentować swoje umiejętności w trzech kategoriach – solo, w duecie lub trio. Niektórzy postanowili się zaprezentować we wszystkich trzech.
Konkurs był otwarty dla wszystkich dzieci z powiatu jędrzejowskiego od lat 6, choć w drodze wyjątku na scenie mogli pokazać się i ci nieco młodsi. Wielu z nich ma już spore doświadczenia w konkursach tanecznych.
A młodych tancerzy oceniali sami specjaliści. W jury konkursowym zasiedli: Zuzanna Kudzia, adeptka Krakowskiego Teatru Tańca i instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w Krakowskiej Szkole Tańca "Nova", Mikołaj Wojtachnio, tancerz Kieleckiego Teatru Tańca oraz Katarzyna Jeżewska-Łuszczkiewicz, wiceprezes Jędrzejowskiego Stowarzyszenia Tanecznego EKS-tremum. Skład nieprzypadkowy, bo każdy z jurorów swoje taneczne kroki stawiał wcześniej właśnie w EKS-tremum.

Napisz komentarz
Komentarze