KINO ARCHITEKTURA to cykl spotkań zainicjowanych przez Świętokrzyską Okręgową Izbę Architektów RP. Pierwsze projekcje odbyły się w kieleckim Kinie Moskwa i prowadzi je do tej pory Świętokrzyski Konserwator Zabytków, Krzysztof Myśliński. Po sukcesie inicjatywy w stolicy województwa, przyszedł czas na bliźniaczą akcję w mieście nad Kamienną. I tak od października 2025 r. KINO ARCHITEKTURA gości w Skarżysku, w którym to Katarzyna Lisowska, dziennikarka, badaczka i animatorka przestrzeni miejskiej wprowadza w tematykę filmów oraz zdradza smaczki z rodzimego podwórka.
Po filmach poświęconych rodzimej architekturze, przyszła pora na wakacyjną odmianę. Tym razem skarżyszczanie będą mieli okazję obejrzeć film dokumentalny poświęcony katalońskiemu architektowi– Antoniemu Gaudiemu. Film pt. „Gaudi. Wizjoner z Barcelony” idealnie wpisuje się w przypadającą w tym roku 100. rocznicę śmierci wybitnego projektanta, a także w obchody ukończenia 150-letniej budowy perły barcelońskiej architektury sakralnej – Sagrady Familii. Film skupia się na geniuszu artysty i jego wspaniałej, secesyjnej architekturze, ze szczególnym uwzględnieniem niezwykłej fasady Casa Batlló.
Wstęp wolny.


Napisz komentarz
Komentarze