Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 19:26
Reklama
Reklama
3 miliony na nowe drogi

Kolejne gminy z lepszym dojazdem do pól

Koniec z problematycznym dojazdem do pola. 26 gmin uzyskało dofinansowanie na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wśród nich gmina Końskie i Mirzec
Kliknij aby odtworzyć

To kontynuacja tegorocznego programu wsparcia, którego łączny budżet wynosi 3 miliony złotych. W zeszłym roku z takiego dofinansowania skorzystały 63 gminy, a łącznie poprawiono około 27 kilometrów dróg a koszt inwestycji wyniósł niecałe dwa i pół miliona złotych.  Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z tytułu opłat, wynikających z wyłączenia gruntów rolnych. 

16 gmin podpisało już umowy na początku czerwca, teraz przyszedł czas na kolejne. 

Chcę podkreślić, że dzięki współpracy między Zarządem Województwa Świętokrzyskiego, a wami, samorządowcami, możemy wspólnie naprawdę dużo zrobić właśnie dla naszych rolników. – mówił wicemarszałek województwa Marek Bogusławski

Z dofinansowania skorzystają takie gminy jak Końskie, Wodzisław, Górno, Sędziszów, Nagłowice, Kazimierza Wielka, Mirzec, Słupia, Busko-Zdrój, Tuczępy, Skalbmierz, Bejsce, Gnojno, Secemin, Pacanów, Kluczewsko, Moskorzew, Stopnica, Solec-Zdrój, Włoszczowa, Nowy Korczyn, Radków, Małogoszcz, Kije, Michałów i Działoszyce. 

Ma to znacząco poprawić jakość życia mieszkańców i komfort użytkowania dróg. 

Prace drogowe rozpoczną i zakończą się w tym roku i nie powinny potrwać więcej niż kilkanaście tygodni, choć gminy dopiero będą ogłaszać przetargi. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama