To kontynuacja tegorocznego programu wsparcia, którego łączny budżet wynosi 3 miliony złotych. W zeszłym roku z takiego dofinansowania skorzystały 63 gminy, a łącznie poprawiono około 27 kilometrów dróg a koszt inwestycji wyniósł niecałe dwa i pół miliona złotych. Środki przeznaczone na ten cel pochodzą z tytułu opłat, wynikających z wyłączenia gruntów rolnych.
16 gmin podpisało już umowy na początku czerwca, teraz przyszedł czas na kolejne.
Chcę podkreślić, że dzięki współpracy między Zarządem Województwa Świętokrzyskiego, a wami, samorządowcami, możemy wspólnie naprawdę dużo zrobić właśnie dla naszych rolników. – mówił wicemarszałek województwa Marek Bogusławski
Z dofinansowania skorzystają takie gminy jak Końskie, Wodzisław, Górno, Sędziszów, Nagłowice, Kazimierza Wielka, Mirzec, Słupia, Busko-Zdrój, Tuczępy, Skalbmierz, Bejsce, Gnojno, Secemin, Pacanów, Kluczewsko, Moskorzew, Stopnica, Solec-Zdrój, Włoszczowa, Nowy Korczyn, Radków, Małogoszcz, Kije, Michałów i Działoszyce.
Ma to znacząco poprawić jakość życia mieszkańców i komfort użytkowania dróg.
Prace drogowe rozpoczną i zakończą się w tym roku i nie powinny potrwać więcej niż kilkanaście tygodni, choć gminy dopiero będą ogłaszać przetargi.

Napisz komentarz
Komentarze