Tegoroczna edycja odbyła się w wyjątkowych warunkach pogodowych - przy temperaturze sięgającej blisko 40 stopni Celsjusza. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się saturator z wodą, który w tak gorący dzień stał się jednym z najczęściej odwiedzanych punktów wydarzenia. Mieszkańcy chętnie sięgali po chłodną, kielecką kranówkę, która skutecznie pomagała przetrwać ekstremalne temperatury.
Organizatorzy pomyśleli przede wszystkim o dzieciach. W namiotach pracownicy wodociągów przygotowali dla nich tego dnia mnóstwo atrakcji.
Nie zabrakło także atrakcji nad stawem w Parku Miejskim. Dużym zainteresowaniem cieszyły się rejsy kajakami i rowerami wodnymi, które w upalny dzień dawały chwilę wytchnienia i możliwość spędzenia czasu na wodzie w samym centrum miasta.
Dużo emocji wzbudził również konkurs na krótką fraszkę lub wiersz promujący wodę, w której udział wziąć mógł każdy. Była to też okazja, aby nagrodzić najmłodszych, którzy wykazali się dużą kreatywnością i przygotowali prace na konkurs „Każdy wody potrzebuje - ja to pięknie narysuję”. Wydarzenie trwało do późnych godzin nocnych. Zakończyło się koncertem zespołu Dżem i potańcówką.
Napisz komentarz
Komentarze