Jak co roku na początku sierpnia wyruszyła skarżyska pielgrzymka na Jasną Górę. Wierni spotkali się na wspólnej mszy rankiem 7 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, której przewodniczył ks. biskup Henryk Tomasik. W tym roku udział biorą trzy grupy: ostrobramska, franciszkanów i suchedniowska. W sumie jest to około 250 wiernych.
Człowiek który idzie na pielgrzymkę, przeżywa bardziej spotkanie z Bogiem, nabiera jakiejś siły i energii. Wiara przeradza się w miłość i dziś widzimy, że tej miłości do drugiego człowieka brakuje - mówił Jerzy Karbownik, Kustosz Sanktuarium.
Jak zaznacza kustosz Sanktuarium jest to już prawdopodobnie 45. pielgrzymka której przewodniczy. Choć w czerwcu bieżącego roku Jerzy Karbownik udał się na emeryturę, nie rezygnuje z rekolekcji w drodze.
Zobacz także:
Jako przewodnik kolumny skarżyskiej myślę, że nie jest to pożegnanie. Póki Pan Bóg da zdrowie, będę starał się chodzić - dodawał Kustosz.
Pielgrzymi do Częstochowy dotrą 13 sierpnia. Trasa pielgrzymki wynosi przeszło 160km. Dziennie wierni będą pokonywać około 20km.
Napisz komentarz
Komentarze