Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ZOBACZ:
Reklama
Reklama

Jubileusz Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie

Dom dla Niepełnosprawnych w podkieleckim Piekoszowie od 20 lat służy pomocą osobom niepełnosprawnym nie tylko z Polski. W sobotę placówka obchodziła jubileusz swojej działalności. Nie zabrakło byłych i obecnych podopiecznych, opiekunów, założycieli i przyjaciół domu.

Uroczyste obchody 20-lecia działalności Domu dla Osób Niepełnosprawnych rozpoczęły się mszą św. w kościele pod wezwaniem NNMP pod przewodnictwem ks. bp Kazimierza Ryczana. Po nabożeństwie, uczestnicy przeszli do domu dla niepełnosprawnych, gdzie licznie stawili się wszyscy przyjaciele placówki.

Obecny dyrektor domu, ks. Jan Jagiełka, przybliżył nam kilka faktów z jego kilkudziesięcioletniej historii. Na początku w placówce odbywały się wczasorekolekcje, połączone z rehabilitacją. W 2000 roku powstał tu zakład opiekuńczo-leczniczy i poradnia rehabilitacyjna. W latach 2006-2007 dom doczekał się rozbudowy. Wtedy też uruchomiono ośrodek rehabilitacji dziennej i oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej. Do dziś działa tu również rehabilitacja ambulatoryjna dla mieszkańców Kielc, Piekoszowa i okolic.

W jubileuszu 20-lecia istnienia domu dla niepełnosprawnych uczestniczyli księża, którzy go budowali i prowadzili w pierwszych latach istnienia. Nie zabrakło też wolontariuszy i opiekunów, którzy od lat pomagają tu niepełnosprawnym.

Historia Domu dla Niepełnosprawnych sięga 1980 roku. Wtedy ksiądz założyciel, Wojciech Piwowarczyk zorganizował pierwsze wczasorekolekcje, wówczas jeszcze w Szewnej koło Ostrowca Świętokrzyskiego. Swe dzieło kontynuował po kilkunastu latach już w Piekoszowie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
ZGŁOŚ INTERWENCJĘ

Masz temat? Napisz do nas!

Reklama
Reklama
Reklama