Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 16:12
Reklama
Reklama

Powiat skarżyski

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu skarżyskiego  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Festiwal Kolorów na placu Staffa
Festiwal Kolorów na placu Staffa
Miniony weekend w Skarżysku-Kamiennej obfitował w wydarzenia. Jednym z nich było HOLI Święto Kolorów, które od godziny 14.00 trwało na placu Staffa przy Miejskim Centrum Kultury. 22.09.2020 09:19
Dzień bez Samochodu w Skarżysku: bezpłatna komunikacja miejska
Dzień bez Samochodu w Skarżysku: we wtorek komunikacją miejską pojedziemy bezpłatnie
Skarżysko-Kamienna po raz kolejny włączyło się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wtorek, 22 września, kiedy obchodzony jest Dzień bez Samochodu, w Skarżysku będzie dniem bezpłatnej komunikacji miejskiej. W ten sposób władze miasta chcą zwrócić uwagę na proekologiczne wzorce i dbałość o kondycję miast i środowiska oraz zachęcić do korzystania z komunikacji zbiorowej. 22.09.2020 07:34
"Charytatywne Kółko dla Jaśka" nad rejowskim zalewem
"Charytatywne Kółko dla Jaśka" nad rejowskim zalewem
W sobotę, 19 września nad Zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej przy ul. Wioślarskiej w godzinach od 9 do 16 odbyła się impreza "Charytatywne Kółko dla Jaśka - Wspólnie okrążymy Zalew Rejów". Jaś Czarnota to czteroletni chłopiec, choruje na neuroblastomę, nowotwór jamy brzusznej. Podczas akcji "Kółko dla Jaśka" każdy mógł oddać dla niego krew w specjalnym Krwiobusie. 21.09.2020 11:52
Wymusił pierwszeństwo, doszło do stłuczki
Wymusił pierwszeństwo, doszło do stłuczki
W poniedziałek po g. 13.00 doszło do kolizji na skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i ul Norwida w Skarżysku-Kamiennej. 21.09.2020 11:46
„Jeszcze będzie wspaniale”
„Jeszcze będzie wspaniale”
„Jeszcze będzie wspaniale” – pod takim hasłem w sobotę odbył się koncert w skarżyskim muzeum. Przy muzyce w wykonaniu Darka Bernatka, Zbyszka Bibera, Urszuli Cywińskiej i „Klimatu” - a warto zaznaczyć, że artyści wystąpili gratisowo - wszyscy bawili się świetnie, nie zapominając o wpłatach na rzecz Janka Czarnoty. 21.09.2020 11:14
Policja publikuje wizerunki osób podejrzanych o kradzież w jednym z marketów
Policja publikuje wizerunki osób podejrzanych o kradzież w jednym z marketów
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku- Kamiennej prowadzą czynności w sprawie kradzieży artykułów spożywczych ze sklepu przy ul. Konarskiego w Skarżysku-Kamiennej. Zdarzenie miało miejsce w dniu 28 lipca 2020 roku. 21.09.2020 10:40
Kolejne zdarzenie drogowe na felernym skrzyżowaniu
Kolejne zdarzenie drogowe na felernym skrzyżowaniu
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałkowy poranek w Suchedniowie na felernym skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Zagórskiej i Mickiewicza. 21.09.2020 09:33
Granat wygrał z Neptunem i goni czolówkę
Granat wygrał z Neptunem i goni czołówkę
W Skarżysku doszło do niespodzianki. W dziesiątej kolejce IV ligi świętokrzyskiej wyżej notowany Neptun Końskie uległ w Skarżysku Granatowi 0:3. Podopieczni Jarosława Komisarskiego ani razu nie zagrozili bramce strzeżonej przez Dawida Strzelca. 21.09.2020 08:48
85-latka przelała oszustom 50 tys. zł
85-latka przelała oszustom 50 tys. zł
Ofiarą fałszywej policjantki i fałszywego prokuratora padła w piątek 85-letnia mieszkanka Skarżyska-Kamiennej. Kobieta dała wiarę oszustom i przelała na wskazane przez nich konto bankowe 50 000 złotych. 21.09.2020 08:05
18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie
18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 18 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 20.09.2020 11:06
Jest kolejnych 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie
Jest kolejnych 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w regionie
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kielcach, w województwie świętokrzyskim odnotowano 21 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 19.09.2020 10:12
W Skarżysku powstanie Dzienny Dom Opieki Medycznej
W Skarżysku powstanie Dzienny Dom Opieki Medycznej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Przychodnie Miejskie” w Skarżysku-Kamiennej pozyskał ponad 3 mln dofinansowania unijnego na utworzenie Dziennego Domu Opieki Medycznej. Projekt realizowany jest od 1 września 2020 roku, a rekrutacja do projektu rozpocznie się w styczniu 2021 roku. 18.09.2020 10:32
Reklama