Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 14:41
Reklama
Reklama

Powiat skarżyski

Najświeższe wiadomości i wydarzenia z powiatu skarżyskiego  – bądź na bieżąco z lokalnymi informacjami!

Złapani na gorącym uczynku
Tymczasowy areszt i policyjny dozór dla dwóch włamywaczy ze Skarżyska-Kamiennej. Mężczyźni w wieku 32 i 42 lat podejrzani są o dwa włamania do piwnic. Obaj wpadli podczas ucieczki z łupami. Niebawem staną przed obliczem sądu. Grozi im nawet 10-letni odpoczynek od przestępczej działalności. 15.01.2020 13:19
Włamał się do piwnicy i odjechał rowerem
W ręce skarżyskich policjantów trafił miejscowy 37-latek. Mężczyzna podejrzany jest o włamanie do piwnicy i kradzież roweru wartego 1000 złotych. Za popełnienie takiego czynu sprawca może spędzić w więzieniu nawet 10 lat. 15.01.2020 09:01
Bezmyślny wybryk 21-latka
Za uszkodzenie cudzego mienia odpowie 21-letni mieszkaniec powiatu szydłowieckiego. Mężczyzna podejrzany jest o zdewastowanie karoserii osobowego opla na jednym ze skarżyskich osiedli. Bezmyślnym zachowaniem sprawca spowodował straty wynoszące blisko 1500 złotych. Za swój występek odpowie wkrótce przed sądem. 14.01.2020 13:11
Ferie na sportowo
27 stycznia w województwie świętokrzyskim rozpoczynają się zimowe ferie. Ofertę dla uczniów przygotowało m.in. Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej. 14.01.2020 13:08
Mieszkańcy miasta mogą składać podpisy poparcia dla akcji „Tanie segregowanie”
W mieście trwa akcja zbierania podpisów pod inicjatywą wprowadzenia rządowych dopłat do stawek śmieciowych, które ponoszą mieszkańcy. Prezydent miasta i radni Rady Miasta wystosowali w tej sprawie apel to premiera Mateusza Morawieckiego, proponując wdrożenie systemu 50-procentowych dofinansowań. Podpisy pod inicjatywą można składać również w Urzędzie Miasta. 14.01.2020 13:05
Studniówka ZST - relacja wideo
Tegoroczny sezon studniówkowy w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął bal maturalny uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej. Tego wieczora w hotelu Promień bawiło się około 120 osób. 13.01.2020 13:31
Poszukiwani pracownicy. Spotkanie informacyjne w najbliższą środę
 Przedsiębiorca współpracujący z COI w Skarżysku-Kamiennej obecnie poszukuje kilkudziesięciu pracowników do uruchomienia nowego projektu. W tej sprawie 15 stycznia w Skarżysku i Suchedniowie odbędą się spotkania informacyjne. 13.01.2020 12:34
Skarżysko ponownie zagrało z WOŚP
Kolejny raz mieszkańcy Skarżyska stanęli na wysokości zadania. Kolejny też raz okazało się, że jesteśmy hojni. W sztabie WOŚP w MCK udało się zebrać ok. 83 tysiące pobijając tym samym kwotowy rekord zbiórek w Miejskim Centrum Kultury. 13.01.2020 10:12
Studniówka Zespołu Szkół Technicznych
Tegoroczny sezon studniówkowy w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął bal maturalny uczniów Zespołu Szkół Technicznych im. Armii Krajowej. Tego wieczora w hotelu Promień bawiło się około 120 osób. 11.01.2020 22:29
Z nielegalnym "towarem" na zakupy
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który kierował osobowym Audi pod wpływem narkotyków. Ponadto posiadał przy sobie łącznie 34 gramy środków odurzających. Niebawem za swe czyny odpowie przed sądem. 10.01.2020 12:01
Niebywała forma 70-letniego siłacza ze Skarżyska. Gratulacje od prezydenta miasta
Niebywała forma 70-letniego siłacza ze Skarżyska. Gratulacje od prezydenta miasta
Pan Włodzimierz Żmijewski, legenda skarżyskich sportów siłowych, gościł dziś u prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Prezydent pogratulował sportowcowi sukcesów odniesionych na Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Leżąc, które odbywały się w grudniu 2019 roku w Spale. 70-latek wrócił z zawodów z brązowym medalem. 10.01.2020 10:46
WTZ „Tęcza” ma nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych i uczestników Warsztatu
WTZ „Tęcza” ma nowy samochód do przewozu osób niepełnosprawnych i uczestników Warsztatu
Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza” przy ul. Równoległej w Skarżysku-Kamiennej mają nowy samochód. Uroczyste przekazanie i poświecenie 17-osobowego autobusu przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych i uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej odbyło się w czwartek 9 stycznia symbolicznym przecięciem wstęgi. 10.01.2020 10:39
Reklama